Žádný zaměstnanec není neomylný. S tím také souvisí to, že může svým jednáním způsobit škodu. A ta může být různého rázu. Může být čistě finanční, ale stejně tak se může jednat o škodu čistě na majetku nebo na zdraví. Samozřejmě takovou škodu většina zaměstnavatelů vyžaduje proplatit a v tu chvíli přichází na řadu pojištění odpovědnosti zaměstnance.

Konkrétní pojistka, ze které jsou způsobené škody propláceny konkrétní pojišťovnou. Zaměstnanec tedy neplatí nic,  ať už se jedná o škodu, kterou způsobí zanedbáním svých povinností, nebo nedopatřením. Samozřejmě v rámci výjimek spojených s jeho konkrétním jednáním.

Jsou situace, které se stanou každému

Pojďme se společně podívat na několik konkrétních situací, které se dnes mohou stát každému z nás a které samozřejmě pojištění odpovědnosti za škodu dokáže vyřešit. Mezi ty hlavní případy patří třeba situace, kdy:

  • Poškodíte firemní výpočetní techniku
  • Poškodíte firemní vůz
  • Svou neopatrností způsobíte škodu jiné osobě
  • Svou chybou vytvoříte ztrátu v účetnictví

To vše není v současném zaměstnaneckém poměru nic neobvyklého. Navíc současný právní systém a zákoník dává zaměstnavatelům do ruky páku, kdy po vás může škodu vymáhat až do výše 4,5 násobku vašeho platu. Pojištění odpovědnosti zaměstnance vám může zajistit, že z vašeho platu neodejde ani koruna a vše půjde z účtu konkrétní pojišťovny.

S uzavřením pojištění odpovědnosti zaměstnance neotálejte

Mějte na paměti, že škodu můžete způsobit třeba už zítra. I proto se nevyplatí otálet se sjednáním. Zvláště v případě, kdy díky srovnání jednotlivých pojišťoven a pojistek získáte ihned přehled o konkrétních cenách, ale získáte i možnost online vyřízení.

A kromě samotné ceny je určitě dobré hledět třeba na výši spoluúčasti, nebo také na celkovou výši pojistných limitů, která bude škodu pokrývat ideálně v celé její výši.