Jaké jsou nejlepší banky v ČR? Jaká jsou vůbec kritéria? Poměrně hodně často disktutované téma jsou bankovní poplatky. Průměrná výše bankovních poplatků činí zhruba 117 Kč měsíčně.

To, že se s poplatky můžete dostat až na nulu, lidé vědí, ale využívají toho jen někteří. Přitom není důvod se změny obávat. Vždyť se jedná o změnu k lepšímu. Nemusíte si ani lámat hlavu s papírováním a běháním ohledně změny banky. Vaše nová banka zařídí celý převod účtu za vás.

Podívejme se na 3 nejlepší banky v ČR z hlediska poplatků.

Equa Bank

Equa Bank nabízí účet zcela zdarma, bez jakýchkoliv poplatků či podmínek. Zdarma je tedy zřízení a vedení účtu, internetové bankovnictví, bezkontaktní platební karta, výběry z jakéhokoliv bankomatu a odchozí i příchozí tuzemské platby, včetně zřizování, změn a rušení trvalých příkazů, inkas apod.

mBank

Účet u mBank budete mít zdarma. Respektive zdarma bude jeho vedení, odchozí a příchozí tuzemské platby a zřízení, změna a zrušení trvalých příkazů a inkas. Platební karta je zdarma pouze tehdy, uhradíte-li s ní každý měsíc alespoň 500 Kč, nebo máte-li u mBank vedený úvěr či hypotéku. Výběry z bankomatu jsou zdarma 3 každý měsíc. Každý další je zpoplatněn částkou 35 Kč.

Založit účet si můžete také online na adrese mBank.cz

Fio

Třetí nejlepší bankou v ČR by mohla být Fio. Účet u Fio si založíte také zdarma. Stejně tak jeho vedení je zdarma, bezdotyková platební karta, odchozí a příchozí tuzemské platby (sem řadí Fio i platby mezi ČR a Slovenskem), zřizování, rušení a změn trvalých příkazů a inkas. 10 výběrů měsíčně z bankomatů Fio je také zdarma, po přesažení tohoto limitu je poplatek 9 Kč za výběr. Za každé 4000 Kč zaplacené kartou, získáte jeden výběr z cizího bankomatu zdarma. Maximálně takových výběrů můžete mít 5 měsíčně. Jinak je poplatek 30 Kč. Noví zákazníci dostanou při založení účtu bonus v podobě 2 výběrů z cizích bankomatů zdarma.

 

S bankovním účtem je nebankovní půjčka téměř 100%ní:

Pokud jste si právě založili účet u některých ze zmiňovaných bank máte velmi velkou šanci získat nebankovní půjčku. Stačí vlastnit bankovní účet a i půjčka pro nezaměstnané může být vaše a to do 15 minut.