Havarijní pojištění vozidel začíná zpravidla tam, kam již povinné ručení se základním pojistným krytím nedosáhne. I z tohoto důvodu se jedná o pojistku dobrovolnou, která nadstandardně chrání vaše vozidlo a finance. Havarijní pojištění sice neuhlídá vozidlo před možnými zloději či nehodou, ale zamezí finančním ztrátám, pokud se některá z nešťastných událostí stane.

Díky internetu si dnes můžete najít nejlevnější havarijní pojištění během pár minut. Stačí vám k tomu zadání několika základních údajů a můžete vybírat z široké nabídky produktů. Havarijní pojištění kalkulačka je nástroj, který vám porovná jednotlivé nabídky všech významných pojišťoven na trhu.

Havarijní pojištění – k čemu slouží a co pokrývá?

Tam, kde povinné ručení končí, zpravidla nastupuje právě havarijní pojištění vozidel. To poskytuje ochranu při nadstandardních situacích, jako jsou například:

  • Nehoda. Už z názvu havarijní pojištění je patrné, že pojistka pokrývá škody na vašem vozidle během havárie a to i v případě, že jste nehodu zavinili Vy.
  • Vandalismus. Parkujete svůj vůz často na ulici, kde hrozí rozbití okének, poškrábání laku či jiné poničení automobilu? Havarijní pojištění kryje i náklady spojené s opravou automobilu po vandalismu.
  • Krádež. Pojistka pokrývá i případnou krádež automobilu a škody způsobené neoprávněným použitím vozidla.
  • Přírodní živly. Havarijní pojištění pokrývá škody při zasažení přírodní katastrofou či živelnými pohromami. Mezi ně patří například kroupy, povodně, sesuv půdy, vichřice či zasažení ohněm.

Havarijní pojištění – vyplatí se? Pro koho je určeno?

Sjednat či nesjednat havarijní pojištění je častou otázkou. Při rozhodování o zřízení havarijního pojištění bychom měli brát v úvahu zejména tři základní věci: stáří vozu, jeho hodnotu a stav. Obvykle se vyplatí sjednat havarijní pojištění online pro vozy mladší 6 let či pro automobily s orientační cenou převyšující 100 000 Kč. U luxusních automobilů se pojistka sjednává i pro starší vozy.

Jednotlivé pojišťovny mají své podmínky a proto si u některých pojistku na vůz starší 10ti let nezřídíte. Některé pojišťovny také mohou vyžadovat technickou prohlídku vozu vlastním technikem před zřízením havarijního pojištění.

Zřídit či nezřídit havarijní pojištění by se ale mělo nakonec řídit i vaším selským rozumem. Máte-li nové auto, mělo by být havarijní pojištění samozřejmostí, máte-li naopak automobil nižší hodnoty v nepříliš dobrém technickém stavu, havarijní pojištění pravděpodobně nebude nutné.

Výjimku tvoří pouze veteráni, kde stáří vozu není důležité a rozhoduje cena. Ta je mnohdy pro vlastníky nevyčíslitelná a proto by měli o havarijním pojištění rozhodně uvažovat.

Nejlevnější havarijní pojištění seženete online

Havarijní pojištění vozidel je dnes nejvýhodnější sjednat online přes internet. Největší výhodou je možnost srovnat si jednotlivé nabídky 13ti pojišťoven během dvou minut. Poté už záleží pouze na vás, zda si vyberete nejlevnější havarijní pojištění nebo dáte přednost jiné variantě.

Vybrat si můžete nejrůznější varianty, které vám sníží nebo naopak zvýší celkovou cenu pojištění. Parkujete-li své vozidlo nejčastěji v garáži, krádež automobilu není tak pravděpodobná, jako když parkujete své vozidlo na ulici.

Pro výpočet nejvýhodnější nabídky používejte nástroj havarijní pojištění kalkulačka. Zadáním několika základních údajů o vašem vozidle (stáří, výbava, typ vozidla, atd.) a vaší osobě (region, věk majitele) získáte během dvou minut aktuální před tarifů a sazeb. Je to velmi jednoduché, zdarma a především nezávazné. UsporyPenez.cz si při srovnání havarijního pojištění neúčtují žádné provize a ani si v žádné případě nenavyšují konečné ceny produktů jednotlivých pojišťoven.

Havarijní pojištění srovnání vám usnadní práci při rozhodování a umožní vám ušetřit finanční prostředky. A to je náš cíl. Pokud si navíc sjednáte havarijní pojištění online, můžete se těšit na výrazné slevy díky zřízení pojistky přes internet. Většina pojišťoven také dává slevu při sjednání povinného ručení a havarijního pojištění současně.