logo ČEZ    logo E ON    logo RWE    logo Bohemia Energy    logo Centropol    logo Centropol    logo PRE    logo LUMEN

Chcete levnější plyn? Jednoduše vyplňte zcela nezávazně a ZDARMA tento formulář. Zabere vám to pouze 2 minuty vašeho času. Po vyplnění vám budou nabídnuty tarify jednotlivých společností.

Nejlevnější ceny plynu 2023 díky porovnání dodavatelů

Potřebujete pomoc snížit vysoké účty za plyn? Využijte svobodné volby a proveďte změnu dodavatele plynu. Díky porovnání cen plynu najdete nejlevnější vyhovující ceny a tarify mezi energetickými společnostmi. Udržte náklady energie na minimu.

Porovnání cen plynu je prvním krokem jak ušetřit peníze za energie.Vyplňte několik základních údajů o vaší osobě a odběrovém místě. Během pár sekund srovnáme nabídky téměř 25 dodavatelů plynu. Vaším úkolem je prostudovat si jednotlivé nabídky, vybrat si tu nejvýhodnější a změnit dodavatele plynu.

Abychom získali nejlevnější plyn, je třeba vědět, kolik platíme u současného dodavatele, jinak nebudete mít možnost vidět, kteří dodavatelé plynu mají k dispozici lepší nabídky. Podle průzkumu neví současné ceny plynu až 2 lidé z pěti.

Mezi různými dodavateli plynu jsou často významné rozdíly v ceně. Ceny plynu 2023 se mohou značně lišit podle toho, v jakém kraji či oblasti bydlíte. Srovnání cen plynu myslí i na tuto skutečnost a do svých výpočtů zahrnuje nejen bydliště, ale i další bonusy a slevy.

Příklady ročních úspor za plyn

Plyn používáte k vaření, ohřevu vody i vytápění

Předpokládáme spotřebu do 32 MWh/rok

Plyn používám k Dům Byt
Vaření ANO ANO
Vytápění ANO ANO
Ohřev Vody ANO ANO
Vaše úspory od 14 180,- Kč od 8 500,- Kč

Plyn používáte pouze k ohřevu vody

Předpokládáme spotřebu do 4 MWh/rok

Plyn používám k Dům Byt
Vaření NE NE
Vytápění NE NE
Ohřev Vody ANO ANO
Vaše úspory od 1 999,- Kč od 1 990,- Kč

Změna dodavatele plynu je tak snadná

Využijte nabídky porovnání cen plynu 2023 a ušetřete až desettisíc korun na vaší domácnosti ročně. Změna dodavatele plynu je tak jednoduchá. Jak na to?

Jednoduše. Vše necháte na našich partnerech, kteří vyřídí změnu dodavatele plynu během pár dnů za vás zdarma. Vaším úkolem je pouze vypovědět smlouvu vašemu stávajícímu dodavateli (výpovědní lhůta trvá zpravidla 3 měsíce) a ihned poté se můžete těšit na nižší faktury nového dodavatele. Stačí si vybrat tarif díky nástroji srovnání cen plynu. Po objednávce budete kontaktováni zákaznickou podporou, kde vyřídíte rychle nezbytné formality ke změna dodavatele.

Dodávky plynu nebudou během změny dodavatele přerušeny. Vy budete vidět jen nový název dodavatele na faktuře a také nižší ceny plynu za spotřebu.

Čtěte pozorně obchodní podmínky

Jako u všech finanční produktů i u porovnání cen plynu si dávejte pozor na obchodní podmínky jednotlivých firem. Vyhnete se případným nepříjemnostem jako je dlouhá výpovědní lhůta, aktivační poplatek, poplatek za zrušení smlouvy či jiné extra poplatky, které by úsporu vašich peněz rázem snížily. Vždy pozorně čtěte smlouvu, kterou podepisujete.

Někteří dodavatelé nízké ceny plynu dotují. To je samozřejmě dlouhodobě neudržitelné a je téměř jisté, že ceny plynu budou v následujících letech stoupat. Jako spotřebitel máte možnost libovolně od takového dodavatele plynu zadarmo a jednoduše odejít. Změnu dodavatele plynu totiž můžete využít každý půlrok. Dle zákona je navíc vás současný dodavatel povinen nahlásit zvýšení ceny plynu 30 dní dopředu.

Existuje spousta lidí, kteří jsou ochotni připlatit si něco navíc a získat tak lepší služby zákazníkům. Ne vždy je nejlevnější plyn to nejlepší řešení. Levný plyn lze totiž získat i v rámci ostatních nabídek. Když se něco pokazí a vy budete potřebovat pomoct vyřešit problém, dobrý zákaznický servis je klíčem k úspěchu.

Praktický příklad srovnání cen plynu 2023

Porovnání cen plynu a přechod k novému dodavateli již využilo téměř 350 000 domácností a firem. Toto číslo neustále roste, protože lidé si uvědomují, že úspora peněz je pro lepší životní úroveň důležitá. Podle posledních průzkumů ušetří díky srovnání cen plynu průměrná domácnost téměř 3 000,-Kč ročně. Jsou tu ovšem i takové případy, kdy úspora peněz dosáhla částky převyšující 10 000,-Kč ročně. U firem se samozřejmě jedná ještě o mnohem vyšší částky.