Sháníte peníze a uvažujete o úvěru? V tom případě buďte rozvážní. Nepodlehněte první nabídce na půjčku, na kterou na internetu narazíte.  Zjistěte si podmínky a zvažujte je.  Narychlo udělané rozhodnutí by se vám mohlo vymstít. Půjčky totiž neposkytují jenom poctiví lidé a firmy. Mezi poskytovateli úvěrů se najde i dost podvodníků. Proto je třeba být obezřetný.

Proces získání peněz je velmi rychlý

V dnešní době je výborně dostupná půjčka online, stačí se podívat na internet.  Objeví se vám spousta nabídek. Stačí zadat výši částky, kterou chcete půjčit, vybrat si termín splatnosti, vyplnit osobní údaje. Obratem dostanete odpověď, jestli vám byl úvěr přidělen nebo ne.  Pokud ano a schvalovatelnost je u toho typu půjček skutečně vysoká, můžete mít peníze na svém účtu do několika minut. Je to opravdu snadné a právě proto je třeba mít se na pozoru.

Srovnávače prokážou dobrou službu

Hledejte proto nejlevnější půjčky. Jak? Využijte srovnávač půjček. Nikdo nemá tolik času, aby si mohl mezi sebou porovnávat internetové nabídky a hledat tu nejvýhodnější. Málokdo se také dokáže na trhu orientovat natolik, aby znal větší množství poskytovatelů úvěrů a věděl koho oslovit. Proto se vyplatí hledat na srovnávačích.

Všímejte si RPSN

Pomocnou ruku mohou nabídnout třeba creditka.cz, kde najdete řadu porovnávacích kritérií.  Na co se při srovnávání zaměřit?

  • Samozřejmě, že vás bude zajímat výše půjčky a její splatnost.
  • Posuzovat byste ale měli hlavně na RPSN. Někteří poskytovatelé zdůrazňují úrokovou sazbu, která může být třeba i nízká, ale důležitá je právě roční procentní sazba nákladů, která přesně ukáže, jak je úvěr ve skutečnosti drahý.

Stejně tak třeba pečlivě prostudovat smlouvu a podmínky splatnosti včetně sankcí za nesplácení. Například by měla zaznít otázka, zda je možné splatnost prodloužit a za jakých podmínek. Velkou výhodou je, když můžete celou půjčku splatit předčasně a zdarma. Při vybírání půjčky buďte velmi opatrní a vše si raději prostudujte v klidu, nenechte se do ničeho tlačit.