Myslíte si, že hypotéka slouží jen k financování bydlení? Omyl. Mnohé hypotéční úvěry dostupné zejména na nebankovním trhu poskytují zájemcům o půjčku úplnou svobodu v tom, jak s penězi naloží. Stačí mít nemovitost, kterou věřiteli poskytnete jako zástavu, a otevírá se vám možnost financovat jakékoliv své plány a záměry levným úvěrem.

Půjčku se zástavou nemovitosti nabízí jak banky, tak také soukromé úvěrové společnosti. Pokud máte v plánu financovat koupi nebo stavbu nemovitosti, budete žádat o klasickou hypotéku, která patří k nejlevnějším úvěrovým produktům na trhu vůbec. O běžnou hypotéku můžete žádat ve většině bank a v praxi je běžné, že zastavíte právě tu nemovitost, na kterou si půjčujete. Existuje ale ještě jeden druh hypotéčního úvěru, který si u nás rychle získal oblibu. Je jím tzv. americká hypotéka. Ta je stejně jako klasická hypotéka zajištěna nemovitostí, umožňuje ovšem použít peníze na libovolný účel, který vůbec nemusí souviset s bydlením. Lze ji tedy využít na cokoliv, od spotřebního zboží až po koupi auta nebo dovolené v zahraničí.

Americká hypotéka je dražší v porovnání s klasickou hypotékou, ale levnější než běžné spotřebitelské úvěry. Pokud si tedy chcete půjčit na jiný účel, než na bydlení, zvažte americkou hypotéku. Díky tomu, že věřiteli nabídnete finanční jistotu v podobě zastavené nemovitosti, může vám on na oplátku nabídnout výhodné úrokové podmínky. Nízké úroky a volitelná doba splatnosti až 25 let, to jsou hlavní výhody americké hypotéky. Získat ji můžete jak u soukromých úvěrových společností, tak také v bance. Tam se ale musíte smířit s tím, že si důkladně proklepnou i vaše příjmy, které je třeba doložit.

K nejvýhodnějším produktům na nebankovním trhu patří půjčka se zástavou nemovitostí od společnost Asisteam. U Asisteamu si můžete půjčit až 3 000 000 Kč s úrokovou sazbou od 10,99%. Společnost nenahlíží do registru dlužníků a v rámci expresního čerpání zasílá peníze do desíti dnů. Vaše žádost bude posouzena ihned po odeslání.