Důchodci, stejně jako maminky na mateřské a nezaměstnaní, spadají do kategorie lidí, kteří mají velmi nízký příjem. To je také problém, protože nemohou dosáhnout požadovaných limitů pro poskytnutí půjčky. Naštěstí v současné době už existují vhodné půjčky pro důchodce bez registru a to především u menších částek od 5000 do 50 000 korun. Snadno stačí projít nabídky, vyplnit jednoduchý formulář, poté vás kontaktuje zástupce, který se s vámi domluví na podrobnostech.

Půjčky pro důchodce ihned na účet již nepředstavují žádný problém. Rychlé půjčky, které máte do 5, 10 nebo 15 minut se stávají stále oblíbenějšími. Jediné, co k půjčce musíte podepsat, je smlouva, obejdete se bez zástavy a registru. Je to velice rychlé a snadné. Staří lidé tento způsob ocení, neboť jim odpadá běhání po bankách a schůzkách. Lze to vyřešit jen s pomocí internetu a telefonu. Vyřízení půjček bývá kompletně zdarma.

Staří lidé také velmi ocení sms půjčky, které jsou rychlé a snadno dostupné každému. Jedná se o takzvané drobné půjčky, které obvykle nepřevyšují částku 5000 korun. Nemusíte dokládat příjmy a peníze máte na účtu ihned. Nechcete se přeci hned zadlužovat, ale rozumně a rychle vyřešit momentální finanční tíseň.

Staří lidé mnohdy špatně vycházejí ze svého důchodu, neboť ceny energií a nájmu rostou ve značném nepoměru s důchodovým navýšením a proto mohou nastat situace, které lze jednoduše a rychle vyřešit pomocí půjčky. Stačí jen zaslat jedinou sms a nebudete mít záznam v registru dlužníků. SMS půjčky dnes nejsou jen pro lidi s vysokými příjmy, ale naopak i pro ty, kteří je potřebují mnohem víc, neboť jsou mnohdy na hranici životního minima.