krotitele-dluhu

Špatný přehled o svých financích a dluhové pasti. To je problém posledních let, který pomáhal v minulosti vyřešit i oblíbený pořad Krotitelé dluhů. Ten pocházel z dílny České televize a jeho cíl byl jasný. Měl pomoci zadluženým lidem v tom, aby se zbavili svých dluhů. A to podle konkrétních rad, ale také vytyčených cest a cílů, které museli všichni účastníci tohoto pořadu zvládnout.

Lepší finanční gramotnost

Cílem pořadu bylo samozřejmě nejenom to, aby se lidé ze svých dluhů dostali, ale aby se celkově zvedla jejich gramotnost v této oblasti. To souviselo hlavně s obecnými radami o tom, na co si dát ve finančním světě pozor, jak se nenechat nachytat na zdánlivě výhodné půjčky, nebo jak udržet fungující rodinný rozpočet, a to i v případech nižšího příjmu. Inspirovat se samozřejmě mohli i samotní diváci, kteří pořad s oblibou sledovali.

Celý cyklus je zaměřen i na konkrétní firmy

Každý z dílů pořadu Krotitelé dluhů byl samozřejmě zaměřen na osud jiného člověka, nebo jiné rodiny. Tomu tým profesionálů v oblasti financí vytyčil cíle, probral s ním veškeré příjmy a výdaje, a pomohl mu je co nejvíce seškrtat. Jedinou výjimkou v tomto konceptu, který pořad Krotitelé dluhů přinesl, byl díl poslední.

Ten byl jakousi sondou do světa půjček a úvěrů, a to konkrétně sondou do světa společností, co je nabízejí. A to jak formou půjček běžných, tak i formou takzvaného oddlužení. V souvislosti s nově zakládanými společnostmi však jde o další chytrý úvěrový produkt, který může dotčené osoby poslat na samé finanční dno.

Pořad Krotitelé dluhů můžete shlédnout online

A pokud vám pořad na televizních obrazovkách utekl, rozhodně nemusíte zoufat. Ať už jste v dluhové pasti, máte potíže s financemi, nebo jenom chcete vidět osudy daných lidí, můžete využít Krotitelé dluhů archiv, kde je tento pořad umístěn na oficiálních stránkách České Televize. Díky tomu si ho tak můžete kdykoliv pustit online, z pohodlí vašeho domova.

Zdroj fotografie: www.ceskatelevize.cz