Půjčka bez doložení příjmu Cetelem se jeví jako velmi výhodná. Úroky, které jsou prezentovány na webu společnosti, jsou nižší než ve spoustě bank. Navíc nemusíte dokládat příjem. Sice musíte společnosti sdělit údaje o svém zaměstnavateli, ale potvrzení o příjmu není vyžadováno.

Na webu společnosti je kalkulačka, která vám pomůže spočítat, jak vysoká bude splátka podle toho, kolik a na jak dlouho potřebujete půjčit.

Půjčku bez doložení příjmu Cetelem můžete využít tzv. „na cokoliv“, ale jsou zde i možnosti financování koupě automobilu nebo konsolidace vašich stávajících úvěrů. Dále můžete žádat o kontokorent. Ke schválené půjčce dostanete jako bonus kreditní kartu.

Firma Celetem

Výhody půjčky Cetelem:

  • Není nutné dokládat příjmy
  • Půjčit si můžete i na auto nebo na konsolidaci, a to až 1 000 000 Kč až na 10 let
  • Při řádném splácení dostanete každý rok jednu splátku zpět
  • Přehledná kalkulačka na webu Cetelemu
  • Půjčku bez doložení příjmu Cetelem můžete sjednat online, telefonicky nebo na pobočce

Nevýhody půjčky Cetelem:

  • Nutnost podepsat rozhodčí doložku – veškeré spory se společností bude řešit rozhodce
  • K úvěru dostanete automaticky kreditní kartu. Pokud o ni nemáte zájem, musíte to sdělit ve smlouvě.
  • Vyřizování trvá déle, k penězům se tak dostanete během několika dní

O společnosti:

Společnost Cetelem ČR, a. s. je českým zastoupením francouzské banky BNP Paribas Personal Finance SA. Na českém trhu působí již od roku 1996. Až do roku 2015 byl Cetelem poskytovatelem nebankovních půjček. V červnu 2015 se sloučil s mateřskou bankou a získal tak licenci na poskytování bankovních produktů.

Dle diskuzí a recenzí na internetu jsou zkušenosti klientů vesměs pozitivní. Negativní reakce jsou pouze od klientů, kteří nespláceli řádně splátky. Jinak si většina zákazníků všechny typy půjček od společnosti Cetelem chválí.

Nebankovní společnosti jsou na ústupu:

Od 1.12.2016 začínají platit nové zákony, které budou více chránit dlužníky. Co to znamená? Pokud si půjčíte třeba 5000 mohla se částka vyšplhat při nesplácení do obrovských hodnot, to bude už omezeno maximální výší a mnoho dalších úlev. Už nebude moci půjčovat peníze „každý“. Dříve tomu bylo tak, že jste se mohl stát poskytovatelem malých půjček do 5000 Kč a stačil vám k tomu jen živnostenský list. Nyní musíte složit kapitál minimálně 20 000 000 Kč a musíte být v oboru dostatečně proškoleni a mít patřičné vzdělání.

Ministerstvo financí si slibuje, že z finančního trhu zmizí mnoho podvodníků a spekulantů, do jisté míry mají pravdu, ale mnoho lidí to nezastaví a budou si stále půjčovat i když vědí, že nemají z čeho splácet.

Stále existuje mnoho společností, které poskytují rychlé půjčky férově a transparentně.