Pokud jste OSVČ a potřebujete půjčit peníze, může to být velký problém. Obzvláště, podnikáte-li kratší dobu nebo nemáte-li úplně nejvyšší příjmy podle daňovém přiznání. Ale nevzdávejte to, půjčky pro OSVČ i půjčky pro živnostníky existují. A je jich celá řada. Pojďme se nyní podívat, jestli najdeme tu nejlepší půjčku pro OSVČ a podle čeho je posuzovat.

Až 170 000 Kč bez otázek

Karlova půjčka nabízí možnost až 170 000 Kč, bez nahlížení do registru, bez zkoumání příjmů, bez ručitele. Tudíž může být vhodná i jako půjčka pro OSVČ.
Velkou výhodou může být rychlost vyřízení půjčky a peníze do 5 minut od podepsání smlouvy. Krátkodobou nevýhodou je fakt, že na webu nejsou skoro žádné informace. Je tedy dobré být při vyřizování půjčky obezřetný a vše si důkladně pročíst, na vše se zeptat.

Sjednat tuto půjčku


Z pohodlí domova

Přesně tak můžete vyřídit půjčku pro živnostníky u firmy Provident Financial. Obchodní zástupce může přijet až k vám domů a vše s vámi vyřídit na místě. V případě hotovostní půjčky pro OSVČ (i pro běžné zákazníky) od něj můžete rovnou dostat peníze, které pak splácíte v týdenních intervalech – opět si pro ně zástupce jezdí. V případě bezhotovostní půjčky splácíte převodem.

Jako obrovskou výhodu vidíme, že společnost nezkoumá registry ani příjmy a má jasné a jednoduché smlouvy. Nevýhodou je však dlouhá doba čekání na peníze v případě bezhotovostní půjčky, a to až 13 dní.

Sjednat tuto půjčku

Až 500 000 Kč do 48 hodin

Toto nabízí společnost Cofidis. Na webových stránkách vyberete, o jaký typ půjčky máte zájem, vyplníte formulář, odešlete a čekáte na schválení. Velkou výhodou jsou nízké úroky a žádné poplatky za zřízení, vedení či předčasné splacení půjčky. Naopak velkou nevýhodou je zkoumání registrů a nutnost doložit potvrzení o příjmu. Můžete však žádat s partnerem/partnerkou, který/á je bonitnější.

Až 300 000 do 24 hodin

Další výhodnou nabídku můžete vyzkoušet na XXLcredit, půjčka bez náhledu do registru a ručení nemovitostí. Všechny žádosti jsou posuzované ihned po odeslání nezávazného formuláře. Pokud chcete o tuto půjčku žádat musíte být občan České republiky, mít „nějaký“ stálý příjem a bankovní účet vedený na vaše jméno. Co to znamená nějaký příjem, je to příjem, který nemusí být přímo ze zaměstnání, ale žádat mohou i maminky na mateřské dovolené, důchodci, podnikatelé a menší částku mají šanci získat i lidé na podpoře.