Zaplatit školné na soukromé vysoké škole, pořídit si auto nebo rozjet své vlastní podnikání při studiu. To jsou věci, o kterých sní řada mladých lidí, ale nemají na to dostatek financí. Výborným řešením je proto studentská půjčka.

Půjček dnes využívá mnoho lidí, ale řada se jich zadluží u podivných nebankovních společností. Studenti mají tu nevýhodu, že jim banky běžně nepůjčí, protože nemají skoro žádné příjmy ani čím se zaručit. Přesto existuje vhodná alternativa, která jim splní sny a zajistí bezstarostné mládí – studentská půjčka, která má řadu velkých výhod.

Studentská půjčka Česká spořitelna

Takzvaná Studentská půjčka České spořitelny je jednou ze služeb pro mladé od této banky. K jejímu získání stačí jen předložit potvrzení o studiu a je možné vzít si úvěr na 20 000 korun až na 300 000 korun. Splácet ho lze až 10 let a úrok je pevně fixovaný na 8,9 procenta. Splátky lze přitom odložit, v průběhu studia jsou nižší a dvakrát ročně se dají odložit. Pro případ neschopnosti splácet je navíc možné sjednat si i pojištění u téže banky. Studentská půjčka České spořitelny proto vysokoškolákům ušetří řadu starostí a dá jim dost času věnovat se škole, přátelům a užívání si života – a často teprve až po ukončení studia musejí začít řešit, jak se s úvěrem poperou.

Studentská půjčka GE Money Bank

Kdo chce raději zvolit jinou banku, možná ho zaujme studentská půjčka GE Money Bank. I tato společnost vychází studentům vstříc, nabízí nižší úrok a nepožaduje žádné velké papírování a dokládání příjmů. A co víc, studentům nabízí i účet Genius Student, který je pro mladé až do 27 let věku, vedení je zdarma a výběry z bankomatů taktéž. K němu navíc nabízí i spořící účet nebo termínovaný vklad, případně využití kontokorentu, a to až do výše 10 000 korun.