Studentská půjčka
Zaplatit školné na soukromé vysoké škole, pořídit si auto nebo rozjet své vlastní podnikání při…
Začátek podnikání může být opravdu těžký. A to hlavně z toho důvodu, že musíme mít nejenom nápad, ale také sílu vytrvat. Bez čeho se neobejdeme zcela určitě, jsou finance. Pokud nemáme vlastní zdroje, může se hodit půjčka pro začínající podnikatele. Pojďme se seznámit s možnostmi, které dnes na trhu existují a které můžeme jako žadatelé využít.
Pokud chceme mít půjčku co nejvýhodnější, je ideální zavítat do banky, konkrétně do segmentu podnikatelských úvěrů. Ne vždy platí, že jsou určeny pouze podnikatelům s dostatečným příjmem. O peníze totiž mohou žádat i začínající živnostníci.
Musí však počítat s povinností předložit svůj byznys plán, který bude posouzen a na základě životaschopnosti projektu bude půjčka schválena nebo zamítnuta. Pokud zamítnuta, lze zkusit i alternativy, jako je kreditní karta či kontokorent. To sice není půjčka pro začínající podnikatele sama o sobě, ale možný zdroj příjmů použitelný v začátcích podnikání to rozhodně je.
V rámci této varianty máme na mysli klasickou nebankovní půjčku. Ideálními představiteli jsou třeba HomeCredit nebo Provident. V obou případech můžeme žádat o částky v řádech desetitisíců, s jistotou rychlého vyřízení. Navíc se jedná o půjčky bez registru, což je ideální i pro ty klienty, kteří měli se svou finanční bonitou problém v minulosti.
Drobným negativem může být nutnost potvrzení příjmu. Pokud jste však dříve pracovali a nyní se chcete vydat na dráhu podnikatele, neměl by to být problém.
Tento segment je na našem trhu poměrně nový, zaměřený na širokou škálu klientů. I tento typ úvěru však může být svým způsobem půjčka pro začínající podnikatele. Výhodou je rychlé vyřízení z pohodlí domova za pár desítek minut. Dalším pozitivem, které tyto nebankovní půjčky mají, je také absence jakéhokoliv papírování, včetně dokládání příjmu.
Negativem mohou být menší částky a kratší termíny splatností.