Letadlo

Pokud se zraníme, či onemocníme na území naší země, hradí za nás veškeré výlohy standardní pojistka. Pokud však cestujeme za hranice, je třeba počítat s tím, že musíme uzavřít pojistku další, označovanou jako cestovní.

A jelikož mezi země, které lákají řadu cestovatelů spadá také USA, jistě se budou hodit rady, jak na cestovní pojištění do Ameriky a co všechno by mělo splňovat. Jedině tak bude váš pobyt po celou dobu bezproblémový ať už jedete za poznáním, zábavou, nebo také za prací.


Porovnat nabídky cestovního pojištění do Ameriky


Pojistku uzavřete ještě před odletem

První důležitou radou je ta, že byste měli mít pojistku sjednanou ještě před samotným odletem. Jedině tak budete mít jistotu, že bude platit již od vašeho prvního dne na cizím území. Stejně tak je důležité i termín vašeho pobytu. Je vhodné raději 1 – 2 dny přidat, jelikož třeba výrazné zpoždění letu může být za následek to, že se poslední hodiny v USA ocitnete bez pojistky. Stát se přitom může cokoliv.

Myslete na charakter vaší cesty

Většina lidí jede do Spojených států hlavně za poznáním. Pokud je toto i vaše situace, potom máte jistotou, že vám bude cestovní pojištění do Ameriky stačit v základní, tedy turistické verzi. Pokud ale plánujete vyrazit lyžovat na hory, surfovat na moři, nebo jezdit downhill na kole, již byste měli myslet i na připojištění rizikových sportů. Pokud ho totiž nemáte, veškeré úrazy a jejich léčení hradíte z vlastní kapsy.

Sjednejte si pojištění zavazadel a odpovědnosti

To základní cestovní pojištění do Ameriky vám nabídne pojištěné jenom léčebných výloh. S nimi souvisí ošetření, operace, zákroky nebo převozy. Kdo ale chce být ochráněn kompletně, neměl by zapomínat ani na pojištění svých zavazadel. V případě ztráty na letišti nebo odcizení vám pojišťovna proplatí veškeré škody.

Důležité je také myslet na odpovědnost – i ta by měla být součástí, jelikož myslí na situace, kdy způsobíte škodu na zdraví, nebo na majetku.


Porovnat nabídky cestovního pojištění do Ameriky