Už se vám párkrát stalo, že jste před výplatou nevyšli s penězi a ještě k tomu vám nenadálé výdaje značně zkomplikovaly život? Kolikrát už vás napadlo navštívit babičku, která vám dala peníze ihned na ruku, aby vás vytáhla z nepříjemné situace? Nekazte si dobré vztahy s rodinou, raději zajděte k finančním odborníkům, kteří vám pomohou situaci vyřešit dlouhodobě.

Jak jsou na tom vaše příjmy a výdaje?

Když na konci měsíce pravidelně nevycházíte s penězi, zamyslete se důkladně nad svým hospodařením. Jaká je bilance vašich měsíčních příjmů a výdajů? Utratíte více než vyděláte? Pokud ano, máte velký problém, který vás v budoucnu může dostat do svízelné životní situace. Zvažte to, zda byste se neměli poohlédnout po lépe placené práci, zda nemáte zbytečné výdaje nebo vysoký životní standard, který si nemůžete dovolit. Zároveň začněte rychle jednat, a pokud potřebujete nezbytně nebankovní půjčku ideálně bez zástavy, sejděte se s odborníkem.

Půjčka jako „danajský dar“

Když potřebujete peníze ihned na ruku, je velice jednoduché přijít za rodiči či prarodiči, aby pomohli a vytáhli vás z problémové situace. Jednou vám to může pomoci, ale pamatujte, že taková pomoc je pro vás z dlouhodobého hlediska spíše „danajským darem“. Každou chvíli se totiž potýkáte s rizikem, že se do finanční tísně dostanete znovu a znovu.

Jak vám odborník může pomoci?

Zajdete-li k odborníkovi na finance, a zažádáte o půjčku, dostanete spoustu cenných rad a informací. V zájmu korektní společnosti je, aby vám půjčka pomohla a nikoliv vás dostala do kolotoče dluhů. To si bohužel mnohé babičky a ostatní, kdo své příbuzné či přátele pravidelně vytahují z finančních problémů, neuvědomují.

Žádáte-li o půjčku, vždy se věřiteli zpovídáte ze svých příjmů i nezbytných výdajů, aby měl jistou, že jste schopni peníze splatit. Zároveň ho seznamujete s účelem půjčky. Některé společnosti účel neřeší a půjčí vám dají na cokoliv, ale i v takovém případě je ve vašem vlastním zájmu, abyste věřitele informovali, co je hlavním důvodem online půjčky. Odborník vám může významně pomoci například s konsolidací půjček, abyste ušetřili, nebo s vámi nastaví splátkový kalendář a výši splátek na míru tak, aby netrpěl váš finanční rozpočet.

Zároveň vám může doporučit, jakou byste si měli udělat finanční rezervu, abyste peníze ihned na ruku v budoucnu již nepotřebovali a mohli jste žít pohodlný život. Obecně platí, že bychom měli mít našetřeno přibližně tolik, kolik je suma našich nezbytných nákladů na půl roku. Kolik je to u vás?