Potřebujete půjčit? Klikni pro online žádost


Potřebujeme-li půjčit peníze, nemusíme nutně do banky nebo k nebankovní společnosti. Jednou z dalších možností je také soukromý segment, konkrétně soukromý investor, který opravdu půjčí. Pro něho je tato možnost výhodná v tom, že může zhodnotit své finance. Pro nás je tato možnost vhodná v tom směru, že si často můžeme projednat i konkrétní individuální podmínky. Pojďme se na některé výhody a nevýhody podívat konkrétně.

V čem mohou být půjčky od soukromých investorů lepší?

Určitě v tom, že daní lidé jednají sami za sebe a podmínky půjček jim nediktuje žádná mateřská společnost. Mohou tak naši situaci zhodnotit objektivně a dát na svou intuici. Mohou tak v mnoha věcech ubrat, například ve výši úroků, ale stejně tak mohou přidat třeba v konkrétní délce splácení, což jsou samozřejmě situace, které přijdou vhod nám, jako žadatelům.

Dále může soukromý investor, který opravdu půjčí vyžadovat i osobní schůzku u vás doma, což opět výrazně přispěje k vaší celkové bonitě. Zkrátka jistotou bývá hlavně osobní a v mnoha případech také lidský přístup s možností výběru takového investora, který svými podmínkami maximálně vyhovuje i vám. K tomu přidejte i doslova neomezenou možnost různých částek.

Jaké mohou být nevýhody půjčky od soukromého investora?

Jednou z těch hlavních je jistě fakt, že se mnozí soukromí investoři chovají jako lichváři a mají nejenom likvidační úroky, ale i velmi nepříjemné metody vymáhání samotného dluhu. To jsou ty hlavní negativa, jaké jsou u soukromé půjčky od přímého investora.

Stejně tak je dobré brát v potaz i to, že ne všechny smlouvy mohou být stoprocentně právně v pořádku, což nás může dostat do velkých budoucích problémů. Dobré je počítat i s tím, že zatímco banky a nebankovní společnosti ctí kodexy odpovědného půjčování, soukromý investor, který opravdu půjčí, není v tomto směru nijak limitován a tak svou půjčkou může způsobit velké komplikace.


Potřebujete půjčit? Klikni pro online žádost