Zima se pomalu ale jistě blíží. Zatímco tuzemská střediska jsou stále ještě bez sněhu, v těch zahraničních, tedy hlavně v oblasti Alp si již prvního lyžování můžeme bez problémů užívat. Aby však nebylo spojeno s žádným pozdějším rizikem, je určitě vhodné sjednat si kvalitní cestovní pojištění na lyže. Jedině tak budeme mít jistotu toho, že nás pojišťovna ochrání v tom rozsahu, jaký se k dané pojistce váže.


Porovnat nabídky cestovního pojištění na lyže


Dnes navíc máme možnost vybrat si z mnoha různých pojišťoven a nejlepší cestou k tomu je jejich porovnání, a to online. Díky tomu lze najít tu nejlepší pojistku, která bude mít vysoké pojistné limity, bude zahrnovat mnoho rizik a zároveň nadchne i nízkou cenou.

U cestovního pojištění na lyže myslete na výdaje spojené s vaším ošetřením

To hlavní riziko, které vás může při lyžování v zahraničí potkat, je riziko vašeho zranění. Bez pojistky se totiž vystavujete tomu riziku, že budete muset všechny výdaje, včetně transportů a zákroků hradit ze své vlastní kapsy. A právě cestovní pojištění na lyže vám umožní to, že za vás vše zaplatí pojišťovna.

Od zásahu záchranné služby, přes převoz do nemocnice a první léčbu, až třeba po samotný transport zpět do České republiky. To vše i za několik desítek korun, na které může toto pojištění, ve kterém jsou rizikové sporty zahrnuty, stát.

Nezapomeňte také na pojištění odpovědnosti

Není to ale pouze riziko zranění, které může přijít. Jako lyžař můžete totiž velmi často ublížit někomu jinému. Stačí neopatrná jízda, ledová plotna či jiná nestandardní situace a problém je na světě. Naštěstí cestovní pojištění na lyže může myslet i na tyto situace, kdy pojistíte svou odpovědnost.

Díky tomu pojišťovna poškozenému lyžaři proplatí třeba jeho léčebné výlohy, případnou rekonvalescenci, ušlý zisk, ale také poškozenou výbavu. Bez nutnosti toho, abyste sáhli do vlastní kapsy a platili cokoliv ze svých úspor.


Porovnat nabídky cestovního pojištění na lyže