Levná elektřina

Elektřinu dnes používá každý z nás. Bohužel ceny neustále stoupají a tak je třeba hledět i na konkrétní spotřebu. A tak pokud trápí i vás, pojďme se podívat na to, jak ušetřit za elektřinu. Je to jednoduché a přitom velice efektivní – o čemž se přesvědčíte na výsledném vyúčtování.

Zhasínání a vypínání spotřebičů

Jedná se samozřejmě o nejjednodušší možnost, jakou vůbec můžete udělat. Pokud v některé místnosti nejste, nemusí se zde svítit, stejně jako zde nemusí hrát rádio nebo běžet televize. S ohledem na dostatek světla využívejte co nejvíce to přirozené – tedy ze slunce. Roztažené závěsy zajistí, že váš byt bude dokonale prozářen. S ohledem na spotřebiče myslete i na to, že i stand-by režim elektřinu spotřebovává, a tak je vhodné je vypnout kompletně, či přímo vypojit ze sítě.

Úsporné prvky ve vaší domácnosti

Vše, co si plánujete pořídit, by mělo mít co nejnižší spotřebu. Začneme-li osvětlením, je v současnosti nejlepší volbou LED technologie. Jedna z nejlepších možností, jak ušetřit za elektřinu během svícení, jelikož tento typ osvětlení je oproti klasické žárovce úspornější až o 90 procent.

Dále to jsou i spotřebiče, jako lednice, pračka, myčka, ale třeba i televize. Nejlépe je hledět na takzvané energetické štítky a tedy příslušné třídy. Všechny, které spadají do třídy „A“, popřípadě i do té s plusovým označením, jsou určitě dobrou volbou.

Snižte si ceny porovnáním cen elektřiny

Poslední možností, jak ušetřit za elektřinu také poměrně výrazně a navíc bez omezování, je změna dodavatele. Těch je dnes několik desítek a tak se vyplatí porovnat si jejich ceny s těmi vašimi, ale i napříč celým trhem. I tato možnost může zajistit, že bude při vyúčtování vaše domácnost o několik tisíc korun bohatší. Samozřejmě jisté je to, že změna je pouze administrativní, jelikož rozvody, ani kvalita elektřiny se nijak nemění.


Porovnat nezávazně ceny elektřiny