Bankovních domů je na našem trhu několik desítek, ačkoliv pravdou zůstává, že většina z nás zná jenom několik velkých, nebo menších a nových bank. Ten hlavní důvod, proč je využívat, je samozřejmě možnost založení bankovního účtu. Pojďme se společně podívat, jak na to.


Založit bankovní účet online u Mbank


Založení bankovního účtu na pobočce

Klasická cesta dnes vede přes pobočku. Na ní není problém přijít, zmínit náš požadavek a již jsme v rukou osobního bankéře, který nám v našem požadavku vyhoví. To jediné, co potřebujeme, jsou často dva doklady totožnosti, bez kterých se založení bankovního účtu neobejde.

Tím prvním je občanský průkaz a tím druhým třeba pas, průkaz řidičský, popřípadě i rodný list. Poté stačí zhruba 10 minut, během kterých nám jsou připraveny smlouvy, které podepíšeme, a bankovní účet je náš. S jeho aktivací často souvisí i aktivace internetového bankovnictví, nebo žádost o vydání debetní karty.

Trochu jinak to je v případě, kdy rodiče zakládají účet svým dětem. I to některé banky umožní. V tomto ohledu jsou třeba pouze doklady rodičů, ale také datum narození a rodné číslo dítěte. Takové založení bankovního účtu slouží třeba k možnosti, aby si dítě mohlo střádat peníze. Po dosažení plnoletosti je účet jeho.

Založení účtu bankovního z pohodlí domova

Bankovní účet od Mbank A jaké je druhá možnost, jak založit bankovní účet? Založení online, které dnes nabízí hlavně nové a menší banky. Příkladem může být třeba Mbank, stejně jako Zuno, popřípadě AirBank.

Princip však může být různý, ale počátek je vždy stejný – vyplnění online formuláře žádosti. Ten je následně odeslán a jsou na jeho základě zpracovány smlouvy. Ty můžeme přijít podepsat buď na pobočku, nebo nám je přiveze kurýr.

Založení bankovního účtu zvládne z pohodlí domova skutečně každý. Ideální, pokud chceme šetřit hlavně náš čas.

Důležité je dodat, že v obou případech se také neobejdeme bez prokazování totožnosti, kterou banky musí ověřovat ze zákona riziko praní špinavých peněz.


Založit bankovní účet online u Mbank