V souvislosti s pojistkami, které se týkají všech motoristů, se na trhu objevila poměrně zajímavá možnost, která se týká zákonem dané pojistky, a to povinného ručení. Touto novinkou je krátkodobé povinné ručení, které lze uzavřít třeba na dobu jednoho měsíce. Často je nazýváno také jako sezonní, a v současné době ho nabízí hned několik pojišťoven.


Srovnejte si nabídky povinného ručení


Důvod tohoto kroku je samozřejmě jasný, a to vyjít vstříc požadavkům, které současní motoristé mají. Nejvíce potom sezonní povinné ručení využívají hlavně motorkáři, jelikož tak mají jedinečnou možnost, uzavřít tuto pojistku pouze po dobu jejich sezony. V zimě je motocykl stále garážovaný, nevyjíždí se s ním, a tak by bylo z ekonomického hlediska i nevýhodné, aby pojistka platila i v tomto období, kde se stoprocentně nemůže nic stát.

Podmínky jsou stejné jako u běžné pojistky

V souvislosti s touto pojistkou je samozřejmě třeba říci, že podmínky pojištění odpovědnosti z provozu vozidla má povinné ručení na měsíc stejné, jako v případě té běžné varianty. I u něho lze zvolit konkrétní limity škod na majetku a na zdraví, popřípadě i varianty různých nadstandardních služeb.

Co je však to nejdůležitější, to je nutnost sledovat konkrétní termíny, do kdy ho máme uzavřeno. Pokud způsobíme nehodu byť jenom jediný den po jeho ukončení, nemáme u pojišťovny nárok na plnění. Pokud však víme, že jezdíme pouze určitou dobu v roce, je krátkodobé povinné ručení rozhodně dobrou volbou. A pokud přece jenom budeme potřebovat vyjet, půjčíme si jiný dopravní prostředek s pojistkou řádně uzavřenou.

Uzavření je velmi snadné

Dnes už tento produkt nabízí hned několik pojišťoven, což jasně vede k tomu, že jeho dostupnost je doslova perfektní. Uzavřít povinné ručení na měsíc tak není nic složitého, a v mnoha případech to zvládnete také online. Stačí údaje o vás, o pojišťovaném dopravním prostředku, a za pár chvil může být komplet hotovo.


Srovnejte si nabídky povinného ručení