Pokud vyrážíme do zahraničí, jsme povinni mít sjednanou odpovídající pojistku. Ačkoliv se to mnohým nezdá, zahraničím je v současné době i Slovensko, tedy naši východní sousedé. A tak byste cestovní pojištění na Slovensko rozhodně neměli podceňovat. Pojďme se společně podívat na to, jak by měla pojistka vypadat a na cosi dát při sjednávání pozor.


Porovnat nabídky cestovního pojištění na Slovensko


Konkrétní pojistná rizika

Právě ta jsou to nejdůležitější, na co bychom měli při výběru správné pojistky hledět. Znamená to, že díky tomu budeme přesně vědět, na co se daná pojistka vztahuje a v rámci jakých problémů nám může poskytnout ony peníze jako platbu za využití služeb nebo za kompenzaci. Dnes patří mezi nejčastější pojistná rizika:

  • Ošetření a s tím související kroky
  • Odpovědnost za škody na majetku i zdraví
  • Ztráta zavazadel

Dobré je dávat pozor na podmínky. Ideálním případem mohou být rizikové sporty. I pokud jste pojištění z hlediska problémům se zdravím, nemusí se pojistka vztahovat na úraz na lyžích. Proto dbejte na to, aby v ní všechny plánované aktivity byly.

Slovensko

Náš tip: Dovolená Kypr all inclusive

Výše limitů cestovního pojištění

Ty souvisejí se samotnými riziky. Budeme-li konkrétní, tak pojistné limity jsou částky, které určují maximální výši, jaké pojišťovna proplatí. Výběr je v tomto směru jasný, tedy aby cestovní pojištění na Slovensko mělo limity skutečně co nejvyšší – v řádech stovek tisíc až milionů.

Konkrétní cena cestovního pojištění na Slovensko

I podle té se vyplatí vybírat. I když cena pojistky může být několik jednotek až desítek korun na den, je vhodné vybrat tu nejvýhodnější pojistku. Pomůže nám k tomu online srovnávač, jelikož díky němu zjistíme jak aktuální ceny, tak i pojišťovny, které je nabízejí. Bez nutnosti kamkoliv chodit a samozřejmě s jistotou toho, že porovnání bude zdarma a nezávazné. Dobré je také dodat, že v rámci ceny bychom měli hledět i na reference pojišťovny a její stabilitu. I to hraje roli v případě, kdy k pojistné události skutečně dojde.


Porovnat nabídky cestovního pojištění na Slovensko