Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla nebo také povinné ručení je dnes zákonem nařízenou pojistkou, kterou musí uzavřít každý majitel nebo provozovatel vozu. Každý má samozřejmě zájem na tom, aby získal to skutečně nejlevnější povinné ručení. Pojďme se podívat na to, jak ho můžete najít i vy. Je to snazší, než si sami myslíte.

Nejlevnější povinné ručení najdete z pohodlí domova

To nejdůležitější, co je třeba na samotný úvod říci, je fakt, že pro zjištění té nejlepší ceny není třeba nikam chodit, jelikož vše se dá zvládnout z pohodlí domova. To nejlevnější povinné ručení nám totiž mohou najít online porovnávače a online kalkulačky, které jsou v roce 2023 jednou z nejvyhledávanějších variant toho, jak pojistku uzavřít skutečně výhodně, ale také rychle. Kromě porovnání nám totiž umožní sjednat si i smlouvu bez návštěvy pojišťovny.

Dostanete nikoliv obecné, ale konkrétní ceny

Další velkou prioritou je rozhodně fakt, že cena, kterou vám porovnávač zobrazí bude konkrétní. Prvním krokem je tedy uvedení základních informací o vás a vozidle, jelikož ty mají na cenu pojistky vliv. Hlavně potom lokalita vašeho bydliště, bonus nebo malus, ale i objem motoru vašeho vozu. Čím přesnější samozřejmě údaje uvedete, tím konkrétnější cenu povinného ručení zjistíte. Poté ji už stačí porovnat s ostatními pojišťovnami a víte, u které smlouvu uzavřít.

Myslete i na vlastnosti nejlevnější pojistky

Jelikož trh se neustále otevírá novým pojišťovnám, můžeme v roce 2023 využívat služeb několika desítek pojistných institucí. To nám dává lepší možnost toho, jak nejlevnější povinné ručení skutečně najít. Ne vždy totiž musí rozhodovat nutně cena.

Důležité je také to, co za ni dostaneme. Rozhodující jsou tedy jak limity samotného pojištění, tak různé nadstandardní služby, asistence nebo připojištění, která jsou v ceně. Finančně může být daná pojistka o pár desítek nebo stovek korun dražší, získáme od ní o mnoho více.

Zjistěte si nezávazně nejlevnější povinné ručení

Vyplňtě údaje ve formuláři a nezávazně si zobrazte cenové nabídky desítek pojišťoven na českém trhu.