Pokud potřebuje člověk půjčit 100 000 Kč, nejedná se již o malé peníze. A nějaká „půjčka do výplaty“ to nezachrání. Možností, jak půjčku 100000 Kč získat, je však několik.


Požadát o půjčku 100 000 Kč právě teď


Banka

První možností volby (kromě rodiny a přátel) by měla být banka. Jednak kvůli nižším úrokům a poplatkům, druhak kvůli jasným a relativně bezpečným podmínkám při případné neschopnosti splácet.

Nevýhodou bankovních půjček však je vyšší přísnost a jakási „uniformita“ v průběhu schvalování. Sebemenší zpoždění v úhradě poplatku na běžném účtu vám v podstatě zajistí zamítnutí vaší žádosti o půjčku.

Zkusit zažádat však můžete, žádost bývá zdarma a v nejhorším případě vám půjčku neschválí.

Známé nebankovní společnosti

Dalo by se o nich říct, že jsou „něco mezi bankou a nebankou“. Úroky mají vyšší, než jaké vám nabídne banka.

Podmínky schvalování jsou o něco mírnější vež v bance, ale stále dost přísné. Možnost, že půjčka 100000 bude vaše, je tu však mnohem reálnější. Navíc stále máte jistotu jakéhosi „kodexu“ relativně slušného chování a předepsaných postupů v případě, že se zpozdíte se splátkou.

Ručení nemovitostí

Tou poslední možností, jak si půjčit 100 000 Kč jsou nebankovní společnosti, které vám půjčí klidně i několik milionů bez zkoumání příjmů i bez nahlížení do registru dlužníků. Jedinou zárukou pro ně bude vaše nemovitost. To je totiž jediná podmínka schválení půjčky – ručení nemovitostí.

Standardně to probíhá tak, že vyplníte žádost, sejdete se se zástupcem společnosti, který s vámi sepíše žádost a více méně probere možnosti a postup. Firma pošle odhadce na odhad vaší nemovitosti. A dle výsledku odhadu dostanete návrh. Ručit můžete také nemovitostí třetí osoby, samozřejmě pouze s jejím souhlasem (například nemovitostí někoho z rodiny). Takovou společností je například firma VitaCredit.

Velkou nevýhodou je, že jakmile se začnete zpožďovat se splátkami, začne vymáhání, na jehož konci můžete o nemovitost definitivně přijít. A to velmi brzy.


Požadát o půjčku 100 000 Kč právě teď